Startup vs. risk assessement (Startup: investícia vs. riziko)

25.02.2016Zdieľaná ekonomika

WOW, super nápad!
Poznáte situáciu, keď Vám napadne skvelá myšlienka, ktorá Vás absolútne pohltí?
Niečo nové, moderné, inovatívne – to, čo ešte nikoho nenapadlo. V hlave máte vidinu úspechu a rozhodnete sa naštartovať svoj vlastný biznis. Idete do toho part time popri práci, bez rizika. Hľadáte skvelý názov pre mimoriadny projekt a túžite po tom, aby všetko šlo ako po masle. Lenže ...

Keď nápady končia ešte skôr, ako sa stihnú zrealizovať
130 hodín strávite registráciou domény. Samozrejme chcete .com doménu, lebo váš business bude„scalovať“ a predsa nemôžete ísť do San Francisca s doménou .sk alebo .eu.
Dáte dokopy prezentáciu pre angel investorov alebo radšej pôjdete s takým skvelým nápadom na joint venture? V hlave si prepočítavate váš biznis model až prídete do momentu, kedy sa končí 99 % nápadov.

Znížte náklady aj riziko
Financie sú kameňom úrazu pri mnohých nápadoch a vynálezoch, ktoré by mohli byť naozaj úspešné. Cena vášho produktu sa vždy odvíja od toho, čo sú potenciálni zákazníci ochotní zaplatiť. To na začiatku pokryje väčšinou tak tretinu vašich nákladov.
Existuje teda nejaký spôsob ako znížiť náklady, riziko z podnikania a zároveň uviesť výrobok na trh za bezkonkurenčnú cenu?
Zoznámte sa s projektom SHARILO, ktorý je založený na princípoch zdieľanej ekonomiky (sharing economy), kde malé a stredné podniky vytvárajú prosperujúcu komunitu. Znižovanie nákladov a vytváranie pasívneho príjmu môže pomôcť aj vášmu startupu.

Ako SHARILO funguje sa dozviete tu.


Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×