Len 10% nových podnikov prežije. Chcete byť jedným z nich?

16.02.2016Zdieľaná ekonomika
V podnikaní sa risk nemusí vyplatiť, ale ak sa rozhodnete neriskovať vôbec, nikam sa neposuniete a na zvýšené zisky môžete zabudnúť. Sú veci, ktoré nemôžete ovplyvniť a niekedy dokonca ani predvídať - rozličné makroekonomické faktory, správanie konkurencie alebo spotrebiteľov. To, čo však ovplyvniť môžete, je využívanie dostupných a efektívnych nástrojov a nových príležitostí.
Ako eliminovať risk a zároveň sa posúvať vpred?

Nižšie investície – nižší risk
Koncept zdieľanej ekonomiky umožňuje eliminovať risk jednoduchým spôsobom.
Stroje, dopravu a priestory potrebné pre rozšírenie, prípadne úplné začatie vášho podnikania si jednoducho môžete požičať od iných podnikateľov. Vyhnete sa zbytočne vysokým nákladom. Ak sa vám bude dariť a rozšírite svoje podnikanie, môžete časom nahradiť požičaný majetok vlastným.
Znížením investícií znižujete aj mieru risku.

Rozšírte podnikanie s ďalším príjmom
Niektorí podnikatelia preferujú vlastnenie majetku, aj keď ho využívajú len občas alebo sezónne. Vedia, že ho majú k dispozícii a nemusia si nič prenajímať. Ak aj Vy patríte k nim, zvýšiť príjmy si môžete prenajatím vášho majetku iným podnikateľom v dobe, keď ho nepotrebujete.
Tento druh pasívneho príjmu môže vykryť náklady na prevádzku a údržbu majetku. Ide tiež o voľné finančné prostriedky, ktoré môžete využiť na ďalšie investovanie a rozvoj vášho podnikania. Správnym zacielením získaných investícií môžete výrazne znížiť náklady napríklad nákupom nových a kvalitnejších strojov, dopravných prostriedkov, získať nových zákazníkov prostredníctvom reklamnej kampane alebo investíciou do novej webovej stránky.


Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×