Ako to funguje?

Nájdi na prenájom


Vyhľadaj ponuku

Vyberte si medzi kategóriami: Zariadenia, Priestory, Doprava
Pozrite si detail ponuky, ktorá Vám najviac vyhovuje. 

Spoj sa s prenajímateľom 

Ak máte otázky na prenajímateľa, môžete sa s ním skontaktovať priamo cez náš portál, cez okienko "Chcem vedieť viac" v detaile ponuky. Konverzácia zostáva uložená pre prípadnú budúcu potrebu. Na stránke si môžete overiť profil prenajímateľa a jeho hodnotenie od predošlých nájomcov.

Potvrď dátumy prenájmu 

Vyznačením dátumu a odoslaním rezervácie je prenajímateľ informovaný o dopyte. Prenajímateľ následne povrdí rezerváciu, prípadne pošle dodatočné inštrukcie. 

Rezervuj online 

Rezervácia  je záväzná uhradením ceny služby (prenájmu) prostredníctvom platobnej brány na portáli Sharilo. Následne po rezervácii obdržíte potvrdzovací email s dátumom a časom prenájmu, ako aj dohodnutými podmienkami. 

Prevezmi a odovzdaj prenájom  

Prevezmi prenájom v dohodnutom čase a vyplň prenajímací protokol. 
V prípade, že prenájom neprebehol podľa dohodnutých podmienok, podáte námietku prostredníctvom nášho portálu. Link na námietku nájdete vo svojom používateľskom dashboarde. Je nevyhnutné, aby ste námietku podali do 48 hodín od dohodnutého termínu (štandartne sa dohodnutým termínom chápe deň začiatku prenájmu). Ak ku námietke nepríde, bude suma za prenájom uvoľnená na účet prenajímateľa. V prípade námietky Vám bude vrátených 50% zo sumy prenájmu. Pri neoprávnenej námietke si môže prenajímateľ nárokovať na vrátenú sumu súdnou cestou, v rozhodcovskom konaní alebo mediáciou.

Ohodnoť prenajímateľa 

Inzerovať a využívať prenájom je pre nás vzťah dôvery. Aby sme umožnili používanie portálu len podnikateľom a spoločnostiam, ktoré sa správajú korektne a vašu dôveru si skutočne zaslúžia, potrebujeme od vás spätnú väzbu. Je veľmi dôležité, aby ste po ukončení prenájmu ohodnotili prenajímateľa a pomohli tak zvyšovať kvalitu inzerentov. 
Prenajímateľa môžete ohodnotiť prostredníctvom formulára, ktorý vám bude zaslaný mailom po ukončení prenájmu.
 

Daj na prenájom


Zadaj ponuku 

Ponúknuť môžete akýkoľvek majetok ktorý práve nepoužívate. 
Prostrednictvom funkcie “Pridaj ponuku” ponúknite na prenájom zariadenie, priestor alebo voľnú dopravnú kapacitu. 
Pri zadávaní vyplňte čo najviac detailov pre zjednodušenie vyhľadávania vašej ponuky.
Pred zadaním ponuky odporúčame skontrolovať platnosť a rozsah poistnej zmluvy majetku. 

Potvrď prenájom 

Záujemca Vás bude kontaktovať prostredníctvom portálu kde špecifikuje dátumy prenájmu. Žiadosť môžete akceptovať alebo odmietnuť. 
Ak sa rozhodnete prenájom akceptovať, musíte žiadosť potvrdiť, inak je rezervácia neplatná. Ak vám vyžiadaný termín nevyhovuje, prípadne nechcete prenajať váš majetok z iných dôvodov, žiadosť jednoducho odmietnete. 

Platba za prenájom 

Po potvrdení rezervácie, nájomca zaplatí za objednanú službu (prenájom). V prípade že nájomca nevznesie námietku do 48h od dohodnutého termínu (štandartne sa dohodnutým termínom chápe deň začiatku prenájmu), bude Vám do 5 pracovných dní uvoľnených 88% z dohodnutej ceny služby. 12% z ceny služby bude prevedených na účet Sharilo na pokrytie nákladov portálu a zabezpečenie bezpečnosti systému. 
V prípade uplatnenia námietky, ktorú nájomca aktivuje prostredníctvom nášho portálu, mu bude 50% ceny služby vrátených. Vám bude do 5 pracovných dní uvoľnených 38% ceny služby. Pokiaľ si myslíte, že námietka nie je oprávnená, zvyšnú sumu môžete od nájomcu požadovať súdnou cestou, v rozhodcovskom konaní alebo mediáciou. 
Portál Sharilo rieši len cenu za službu (prenájom). Ak požadujete depozit, ako prenajímateľ ho riešite priamo s nájomcom prostredníctvom hotovosti alebo vinkulovaného účtu.  

Ohodnoť nájomcu  

Inzerovať a využívať prenájom je pre nás vzťah dôvery. Aby sme umožnili používanie portálu len podnikateľom a spoločnostiam, ktoré sa správajú korektne a vašu dôveru si skutočne zaslúžia, potrebujeme od vás spätnú väzbu. Je veľmi dôležité, aby ste po ukončení prenájmu ohodnotili nájomcu a pomohli tak vylúčiť nájomcov s nekorektným správaním. 
Nájomcu môžete ohodnotiť prostredníctvom formulára, ktorý vám bude zaslaný mailom po ukončení prenájmu.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×